Kilka słów

o nas.

Skąd to wszystko?

Czym jest JoséSong?

JoséSong to Ogólnopolski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej dla młodzieży od 16. do 26. roku życia. Na scenie Bielańskiego Ośrodka Kultury i Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego młodzież ma możliwość zabłyśnięcia fenomenalnym francuskim, włoskim, niemieckim, szwedzkim, ukraińskim, angielskim czy hiszpańskim przed rodowitymi jurorami, artystami, którzy na co dzień pracują w branży muzycznej. Bardzo nas cieszy fakt, że nasze przedsięwzięcie przyciąga coraz więcej młodzieży oraz spełnia ich muzyczne i językowe marzenia. Laureaci konkursu uczestniczą w wielu wydarzeniach muzycznych, do których są zapraszani dzięki udziałowi w naszym konkursie. Są to koncerty takie jak “Brzmienia Bielan – Wieczór Polskiej Muzyki”, “Jestem kobietą”, czy także imprezy plenerowe “Żegnaj Lato na Bielanach”, “Bielańskie Mikołajki” oraz promocyjne występy np. w Galerii Młociny czy Galerii Północnej w Warszawie. Dzięki wsparciu Bielańskiego Ośrodka Kultury oraz Urzędu Dzielnicy Bielany, w styczniu 2020 roku najlepsi wykonawcy pierwszych pięciu edycji konkursu uczestniczyli w nagraniu płyty JoséSong “Superstars”, a podczas zimy 2022 premierę miała świąteczna płyta “Xmas Stars” z laureatami VI edycji Festiwalu. Finaliści VII edycji JoséSong mieli okazję nagrać covery piosenek związanych z warszawskimi Bielanami, które tworzą aktualnie najnowszą festiwalową płytę “Bielany akustycznie” dostępną również w serwisach streamingowych.

“SUPERSTARS – Historia pewnej płyty”Zobacz artykuł na temat płyty:

Międzynarowoe uznanie i zainteresowanie...

Tu rodzą się gwiazdy...

Co roku otrzymujemy patronat honorowy od Ambasady Kuby, Niemiec, Hiszpanii czy Instytutu Francuskiego. Otrzymujemy także patronat honorowy od Parlamentu Europejskiego. Pan David Maria Sassoli – przewodniczący Parlamentu Europejskiego – w swoim liście do nas podkreślił, iż „śpiew i muzyka należą do najprzyjemniejszych metod nauki języka obcego, a muzyka stanowi język uniwersalny, łączący ludzi ponad granicami i pomimo różnic kulturowych”. Jego poprzednik – pan Antonio Tajani – stwierdził, iż JoséSong „w kreatywny sposób łączy w sobie miłość do muzyki, ciekawość innych kultur i motywuje uczniów do nauki innych języków.” Ich słowa upewniły nas w przekonaniu, że nasz projekt jest jedyny w swoim rodzaju i chcemy nadal go kontynuować. Od samego początku istnienia naszego Festiwalu wspierają nas także: Ambasada Szwajcarii, biuro Walonii-Brukseli, Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, Wydawnictwo MUZA, Voice and More i Quality Studio. Uczestnicy to m.in. finaliści The Voice of Poland (Karolina Kula, Julia Bogdańska, Zuzanna Ginko, Kinga Wołoszyn), laureaci innych ogólnopolskich i regionalnych konkursów piosenki (Patrycja Wolska, Gabriela Kurzac, Daria Domitrz, Jakub Lachowski, Kornelia Czerwiec, Daria Salamon, Aneta Domarecka, Zuzanna Ginko), którzy mogą pochwalić się nie tylko wspaniałym głosem, ale również perfekcyjną dykcją i wymową w języku obcym.

Zobacz kto wspiera JoséSong:

Nagroda za nagrodą, rocznik za rocznikiem...

W zespole jest moc!

Festiwal JoséSong to nie tylko wykonawcy i jury, ale także młodzież związana z XXII LO im. José Martí, która jest zaangażowana, kreatywna, pracowita i oddana konkursowi bez granic. Współtworząc Festiwal, młodzi wolontariusze rozwijają się osobiście podwyższając swoje kompetencje w wielu dziedzinach, sprawdzając się w wielu sytuacjach, poznając nowych ludzi i stając się dojrzałymi współorganizatorami tego przedsięwzięcia. JoséSong to miejsce do którego się wraca, bo fantastyczną atmosferę tworzą otwarci na kulturę i życzliwi ludzie: nauczyciele, uczniowie i absolwenci.

Konkurs otrzymał w 2018 r. nominację do Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej, a w 2019 r. został jej laureatem. W 2020 r. otrzymał statuetkę na Bielańskiej Gali Kultury w kategorii: Edukacja Kulturalna.

We wrześniu 2023 roku na bazie festiwalowego sukcesu i rozkwitającej pasji młodzieży do muzyki powstała Fundacja Rozwoju Pasji JoséSong, której celem jest dbanie o dobrostan młodych ludzi oraz wspieranie ich artystycznego rozwoju. Zbliżająca się VIII edycja Festiwalu, będzie pierwszą, która zostanie oficjalnie zorganizowana z udziałem nowopowstałej Fundacji.

Gdzie piszczy o JoséSong? Zobacz:

Dlaczego warto?

Opinie o JoséSong

"Entuzjazm, zaangażowanie oraz otwartość kulturowa: to cechy uczestniczek i uczestników konkursu JoséSong, które jednocześnie przekładają się na ideę całej inicjatywy. Poprzez kreowanie powiązań między muzyką a nauką języków obcych, przedsięwzięcie uwrażliwia młodzież na inne punkty widzenia, dialog oraz wielokulturowość, będące podstawą europejskich wartości."
dr Patrycja Stasiak
Juror językowy
5/5
"Słuchając występów uczestników JoseSong czuję się, jakbym był na koncercie. To niesamowita okazja dla młodych artystów, aby rozpocząć swoją przygodę na wielkiej scenie. Poziom konkursu jest naprawdę wysoki, a mimo to wszystko odbywa się w przyjaznej, niemal rodzinnej atmosferze."
Jacek Maślanka
Juror muzyczny
5/5
"JoséSong bardzo zmieniło moje życie. Był to mój pierwszy konkurs ogólnopolski, wcześniej brałam udział tylko w konkursach wojewódzkich i miejskich. Kiedy zdobyłam tytuł laureata doszło do mnie, że na prawdę mam talent, że muszę śpiewać, że jest to moje powołanie i mogę wiązać z tym swoją przyszłość. (...) Festiwal dał mi dużo możliwości pokazania się: nagrania piosenek do płyty, koncertowania. Zdobyłam nowe umiejętności wokalne i kontakty, dzięki którym mogę się stale rozwijać. JoséSong było początkiem wszystkiego."
Daria Salamon
Laureatka I miejsca, VII edycja
5/5
"JoséSong to festiwal pełny cudownej muzyki i dzwięków. Wspomnienia emocji, niesamowitych ludzi, sceny towarzyszą mi do dziś."
Karolina Zarzecka-Kula
Laureatka
5/5
"Dla mnie JoséSong to nie tylko wydarzenie, ale przede wszystkim społeczność, która je tworzy. To miejsce pełne wielu niesamowitych osób z różnymi pasjami, niesamowitymi talentami, a także wielką energią do wspólnego działania i tworzenie przestrzeni również dla innych, którzy chcą rozwijać swoje (...) zainteresowania, a także poznawać samych siebie. Co dał mi JoséSong? To przede wszystkim możliwość samorozwoju, (...) zdobycia doświadczenia oraz nauczenia się też wielu nowych rzeczy. (...) Poznałam tu wiele inspirujących osób, które tak jak ja chcą tworzyć niesamowite i piękne rzeczy."
Zofia Majchrowska
Wolontariuszka, konferansjer gali VII edycji
5/5
"Konkurs JoseSong był dla mnie możliwością pokazania swej miłości do języków obcych, dzięki JoseSong zaśpiewałam na wielu koncertach!"
Kamila Sułkowska
Laureatka
5/5
"JoséSong dla mnie to przede wszystkim ludzie, to niesamowita atmosfera, która panuje podczas przesłuchań, gali, ale także podczas organizacji wszystkich przedsięwzięć."
Natalia Przełęcka
Wolontariuszka, konferansjer gali VII edycji
5/5
"JoséSong było pierwszym konkursem w jakim brałam udział. Świetna przygoda. Pamiętam, że dzięki przyjaznej atmosferze panującej na miejscu zapomniałam o stresie. Pojawienie się w JoséSong i poznanie pani Karoliny Rudzik dało mi również wiele innych możliwości do występów, dzięki którym mogłam się dalej rozwijać."
Aleksandra Bieniek
Laureatka
5/5
"JoseSong to wspaniały konkurs, który wspiera rozwój młodych talentów i daje możliwość stopniowego wejścia w showbiznes. Praca za kulisami jest wielkim doświadczeniem na przyszłość. Bardzo polecam!"
Jan Sałek
Współorganizator
5/5
„Konkurs JoséSong jest jak podróż przez Europę muzycznym pociągiem którą każdy powinien odbyć!”
Mateusz Onopiuk
Współorganizator, absolwent XXII LO
5/5

Masz talent muzyczny?
Jesteś w szkole średniej lub na studiach?

#NiechCięUsłyszą!

#NiechCię Usłyszą!

Email

festiwal.josesong@gmail.com