Kilka słów

o nas.

Skąd to wszystko?

Czym jest JoséSong?

JoséSong to Ogólnopolski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych oraz studentów do 26 r.ż.. Na scenie Bielańskiego Ośrodka Kultury i Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego młodzież ma możliwość zabłyśnięcia fenomenalnym francuskim, włoskim, niemieckim, ukraińskim, angielskim czy hiszpańskim przed rodowitymi jurorami, artystami, którzy na co dzień pracują w branży muzycznej. Bardzo nas cieszy też fakt, że nasze przedsięwzięcie przyciąga coraz więcej młodzieży oraz spełnia ich muzyczne i językowe marzenia. Laureaci konkursu uczestniczą w wielu wydarzeniach muzycznych, do których są zapraszani dzięki udziałowi w naszym konkursie, np. Żegnaj Lato na Bielanach, Bielańskie Mikołajki i koncerty w Galerii Młociny. Dzięki wsparciu Bielańskiego Ośrodka Kultury oraz Urzędu Dzielnicy Bielany, w styczniu 2020 roku najlepsi wykonawcy pierwszych pięciu edycji uczestniczyli w nagraniu płyty JoséSong “Superstars”, a zeszłej zimy powstała świąteczna płyta “Xmas Stars” z laureatami VI edycji festiwalu..

“SUPERSTARS – Historia pewnej płyty”Zobacz artykuł na temat płyty:

Międzynarowoe uznanie i zainteresowanie...

Tu rodzą się gwiazdy...

Co roku otrzymujemy patronat honorowy od Ambasady Kuby, Niemiec, Hiszpanii czy Instytutu Francuskiego. Otrzymujemy także patronat honorowy od Parlamentu Europejskiego. Pan David Maria Sassoli – przewodniczący Parlamentu Europejskiego – w swoim liście do nas podkreślił, iż „śpiew i muzyka należą do najprzyjemniejszych metod nauki języka obcego, a muzyka stanowi język uniwersalny, łączący ludzi ponad granicami i pomimo różnic kulturowych”. Jego poprzednik – pan Antonio Tajani – stwierdził, iż JoséSong „w kreatywny sposób łączy w sobie miłość do muzyki, ciekawość innych kultur i motywuje uczniów do nauki innych języków.” Ich słowa upewniły nas w przekonaniu, że nasz projekt jest jedyny w swoim rodzaju i chcemy nadal go kontynuować. Od samego początku istnienia naszego konkursu wspierają nas także: Ambasada Szwajcarii, biuro Walonii-Brukseli, Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, Wydawnictwo MUZA, Voice and More i Quality Studio. Uczestnicy to m.in. finaliści The Voice of Poland (Karolina Kula, Julia Bogdańska, Zuzanna Ginko, Kinga Wołoszyn), laureaci innych ogólnopolskich i regionalnych konkursów piosenki (Patrycja Wolska, Gabriela Kurzac, Daria Domitrz, Jakub Lachowski, Aneta Domarecka, Zuzanna Ginko), którzy mogą pochwalić się nie tylko wspaniałym głosem, ale również perfekcyjną dykcją i wymową w języku obcym.

Zobacz kto wspiera JoséSong:

Nagroda za nagrodą, rocznik za rocznikiem...

W zespole jest moc!

Konkurs JoséSong to nie tylko wykonawcy i jury, ale także młodzież związana z XXII LO im. José Martí, która jest zaangażowana, kreatywna, pracowita i oddana konkursowi bez granic. Współtworząc festiwal, młodzi wolontariusze rozwijają się osobiście podwyższając swoje kompetencje w wielu dziedzinach, sprawdzając się w wielu sytuacjach, poznając nowych ludzi i stając się dojrzałymi współorganizatorami tego przedsięwzięcia. JoséSong to miejsce do którego się wraca, bo fantastyczną atmosferę tworzą otwarci na kulturę i życzliwi ludzie: nauczyciele, uczniowie i absolwenci.

Festiwal JoséSong otrzymał w 2018 r. nominację do Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej, a w 2019 r. został jej laureatem. W 2020 r. otrzymał statuetkę na Bielańskiej Gali Kultury w kategorii: Edukacja Kulturalna.

Gdzie piszczy o JoséSong? Zobacz:

Dlaczego warto?

Opinie o JoséSong

"Entuzjazm, zaangażowanie oraz otwartość kulturowa: to cechy uczestniczek i uczestników konkursu JoséSong, które jednocześnie przekładają się na ideę całej inicjatywy. Poprzez kreowanie powiązań między muzyką a nauką języków obcych, przedsięwzięcie uwrażliwia młodzież na inne punkty widzenia, dialog oraz wielokulturowość, będące podstawą europejskich wartości."
dr Patrycja Stasiak
Juror językowy
5/5
"JoséSong to festiwal pełny cudownej muzyki i dzwięków. Wspomnienia emocji, niesamowitych ludzi, sceny towarzyszą mi do dziś."
Karolina Zarzecka-Kula
Laureatka
5/5
"Słuchając występów uczestników JoseSong czuję się, jakbym był na koncercie. To niesamowita okazja dla młodych artystów, aby rozpocząć swoją przygodę na wielkiej scenie. Poziom konkursu jest naprawdę wysoki, a mimo to wszystko odbywa się w przyjaznej, niemal rodzinnej atmosferze."
Jacek Maślanka
Juror muzyczny
5/5
"Konkurs JoseSong był dla mnie możliwością pokazania swej miłości do języków obcych, dzięki JoseSong zaśpiewałam na wielu koncertach!"
Kamila Sułkowska
Laureatka
5/5
"JoséSong było pierwszym konkursem w jakim brałam udział. Świetna przygoda. Pamiętam, że dzięki przyjaznej atmosferze panującej na miejscu zapomniałam o stresie. Pojawienie się w JoséSong i poznanie pani Karoliny Rudzik dało mi również wiele innych możliwości do występów, dzięki którym mogłam się dalej rozwijać."
Aleksandra Bieniek
Laureatka
5/5
"JoseSong to wspaniały konkurs, który wspiera rozwój młodych talentów i daje możliwość stopniowego wejścia w showbiznes. Praca za kulisami jest wielkim doświadczeniem na przyszłość. Bardzo polecam!"
Jan Sałek
Współorganizator
5/5
„Konkurs JoséSong jest jak podróż przez Europę muzycznym pociągiem którą każdy powinien odbyć!”
Mateusz Onopiuk
Współorganizator, absolwent XXII LO
5/5

Masz talent muzyczny?
Jesteś w szkole średniej lub na studiach?

#NiechCięUsłyszą!

#NiechCię Usłyszą!

Email

festiwal.josesong@gmail.com