Jury
JoséSong 2024
ViIi EDYCJA
Jury muzyczne
Poznaj bliżej ekspertów dzięki którym JoséSong nie jest kolejnym konkursem dla młodych, a prawdziwym muzycznym wyzwaniem.
przewodniczący składu jury
JACEK MAŚLANKA YAZIK
Wokalista, nauczyciel śpiewu, właściciel szkoły wokalnej Voice Impact Studio, kierownik muzyczny chóru Voice Impact, youtuber. Już jako nastolatek otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Rybnika za wybitne osiągnięcia w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych. Wziął udział w programie The Voice of Poland w drużynie Barona i Tomsona, która zaowocowała roczną trasą koncertową w Chinach. Studiował wokalistykę rozrywkową w UK oraz kształci się w zakresie terapii głosu, dzięki czemu posiada wiedzę w zakresie budowy i funkcjonowania narządu mowy, wykorzystywaną podczas lekcji emisji głosu oraz zajęć wokalnych. Certyfikat nauczyciela śpiewu uzyskał w Europejskim Centrum Sztuki Wokalnej, zajmującym się techniką MIX oraz podczas innych szkoleń. Od dwóch dekad daje koncerty jako solista, frontman bandów, dyrygent, a także wokalista sesyjny. Jego kanał w serwisie YouTube (YazikReacts), gdzie w języku angielskim ocenia występy wokalne osób z całego świata, w ciągu kilku lat zgromadził już prawie 300 tysięcy subskrybentów. Nie skupia się jednak tylko na nauczaniu. Do tej pory wydał 2 autorskie single: „Oxytocin” oraz „Live Your Life”. Dodatkowo, pełni rolę współtwórcy i aranżera wszystkich utworów chóru Voice Impact, angażując się również w różnorodne projekty związane z obszerną działalnością Festiwalu JoséSong oraz Fundacji Rozwoju Pasji JoséSong. Autor e-booka „Głos trafiający w dziesiątkę”.
dr ANNA CZENCZEK
Doktor sztuk muzycznych, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, prezes Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów, pomysłodawczyni i dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna”, organizator Ogólnopolskich Mistrzowskich Warsztatów Piosenkarskich dla dzieci i młodzieży, wykładowca akademicki, międzynarodowy juror, muzyk, wokalistka, aranżerka wokalna, producentka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielka emisji głosu. Od 2000 roku uczniowie Anny Czenczek zdobyli ponad 1100 nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki oraz w programach telewizyjnych. Autorka artykułów naukowych poświęconych edukacji muzycznej publikowanych w monografiach wydanych przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od ponad 20 lat kształci młode talenty, pracując z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi warsztaty wokalne, przygotowuje i reżyseruje musicale oraz koncerty, pisząc do nich scenariusze, aranżacje wokalne i muzyczne. Wśród jej produkcji są min wokalno-taneczne spektakle i koncerty otwierające Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Carpathia Festival” i wystawiane na scenie Filharmonii Podkarpackiej z udziałem min Ireny Santor, Jacka Cygana, Jacka Wójcickiego, Danuty Błażejczyk. Nagrodzona m. in. Orłem „Wprost” w kategorii Kultura – Podkarpacie 2024.
Anna Maria Adamiak
Śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa, pieśniarka, pedagog, muzykoterapeuta, wykładowca akademicki, Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stale poszerza swój repertuar. Z łatwością porusza się w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Jest laureatką i finalistką wielu konkursów wokalnych, interpretacyjnych. Współpracuje z orkiestrami, zespołami, instrumentalistami., aktorami, tak w kraju, jak i za granicą. W swoim repertuarze posiada utwory od baroku do współczesności. Jest odznaczona, m.in. honorowym Złotym Liściem Retro za wykonawstwo i popularyzację muzyki dwudziestolecia międzywojennego w kraju i za granicą, nagrodami Jupiter za działalność artystyczną, Medalem Zasług „Ordre Souverain des Chevaliers du Faucon Blanc”( Francja), Srebrnym Pucharem na 31 April Spring Friendship Art. Festival ( Korea), Złotą Statuetką im. Stanisława Moniuszki za rozsławianie polskiej kultury operowej w kraju i za granicą ( Litwa),Super Wiktorią za projekt „Piosenki Źołnierskie” Hanki Ordonówny . Anna Maria Adamiak jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi. Ukończyła Wydział Wokalno–Aktorski, specjalność – śpiew solowy. Ukończyła także Akademię Świętokrzyską, gdzie uzyskała wykształcenie w zakresie wychowania muzycznego, pedagogiki. Odbyła Podyplomowe Mistrzowskie Studia Wokalne oraz Międzywydziałowe Podyplomowe Studium Pieśni w Katedrze Kameralistyki na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. Podyplomowe Studia Zarządzania Kulturą w Strukturach Unii Europejskiej, w Polskiej Akademii Nauk, Muzykoterapię w Collegium Medicum, Uniwersytet Mikołaja Kopernika.
ANNA PASTOR
Rozpoczęła edukację muzyczną w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia imienia Józefa Elsnera w Warszawie na Wydziale Wokalno-Aktorskim, w klasie Marii Olkisz. W tym samym czasie podjęła studia wyższe na Uniwersytecie SWPS w Warszawie na kierunku Italianistyka, w ten sposób łącząc dwie pasje – śpiew oraz naukę języków obcych. Po ukończeniu filologii włoskiej podjęła studia na Akademii Muzycznej imienia Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim, w klasie Janusza Ratajczaka. Ukończyła studia magisterskie w klasie doktor Anny Wereckiej. Uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez coach’a-pianistę specjalizującego się w repertuarze pieśniarskim – Tomasza Herbuta. Kilkakrotnie brała również udział w masterclass prowadzonym przez Dariusza Grabowskiego. Pracowała w Teatrze Bajki, z którym występowała na scenach całej Polski. Prowadzi kursy wokalne oraz dykcyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W 2021 roku podjęła studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Zarządzanie Menedżerskie dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury. W latach 2022-2024 występowała w zespole artystycznym OneOn Show, z którym wykonywała repertuar operetkowo-musicalowo-pieśniarski, a obecnie tworzy projekt crossover’owy Barwy miłości oraz występuje w koncertach Pop Opera. Na stałe współpracuje z Centrum Kultury Wilanów jako nauczyciel śpiewu. Brała udział m.in. w musicalu operowym pt. „Łódź Story” oraz w koncertach okolicznościowych organizowanych przez Akademię Muzyczną. Występowała m. in. w Pałacu w Jabłonnie, w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym w Pałacu Szustra przy Morskim Oku, Centrum Kultury Wilanów, w Domu Literatów w Łodzi, w Stowarzyszeniu Śpiewaczym im. Stanisława Moniuszki w Łodzi. Jej recitalowy debiut odbył się na deskach Starej Prochowni przy warszawskiej Starówce.
GABRIELA KURZAC
Studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie skrzypiec, uczennica ZPSM im. Fryderyka Chopina na wydziale Wokalistyki Estradowej. Laureatka wielu festiwali i konkursów wokalnych, w tym laureatka Grand Prix JoséSong. Brała udział w programach telewizyjnych „The Voice Kids” oraz w finale „Szansy na sukces”. Grała rolę Wendy w musicalu „Piotruś Pan” w Warszawskim Teatrze Buffo. Miała okazję sprawdzać się w roli jurorki czy prezenterki telewizyjnej. W wolnym czasie uwielbia czytać książki psychologiczne i kryminały.
MAGDALENA WIECZOREK
Trener emisji głosu Voice and More, absolwentka wydziału wokalnego Szkoły Muzycznej II st. Im. F. Chopina w Warszawie, mgr psychologii SWPS. Pracowała m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Piasecznie, Bielańskim Ośrodku Kultury na Bielanach, Służewskim Domu Kultury w warszawie. Wokalistka, autorka tekstów i muzyki w zespołach m.in. Le Blue, Odo Irawo, aktualnie Same Suki. Laureatka konkursów muzycznych „Pamiętajmy o Osieckiej”, „Mufka”. Wraz z zespołem Same Suki zdobyła nagrody na festiwalach: „Nowa Tradycja” (Nagroda specjalna, Polskie Radio – Warszawa 2012), „Złota Fujara – Dragon Folk Fest” (I miejsce, Poznań 2013), “Mikołajki Folkowe” (II miejsce w konkursie scena otwarta oraz nagroda publiczności, Lublin 2013), Transvocale (najciekawszy polski zespół 2014, Frankfurt). Występuje także z baletem dworskim „Cracovia Danza” w spektaklu „Wesele w Ojcowie”.
MACIEJ STOLARCZYK
Absolwent XXII LO im. José Marti, absolwent Politechniki Warszawskiej, miłośnik motocykli oraz klasycznego rocka otwarty na inne brzmienia. Gitarzysta zespołu Black Dog – finalisty polskiego etapu międzynarodowego konkursu “Hard Rock Rising”, laureata Nidzickiego “Zmrock-u”. Kapela do tej pory dzieliła scenę z wieloma wykonawcami, m. in. Oddziałem Zamkniętym, T-Love, Proletaryatem Hetmanem czy zespołem Azyl P.
MIKOŁAJ SZYMCZYK
Absolwent naszego liceum, czyli XXII LO im. Jose Marti, student Politechniki Warszawskiej. Pochodzi z rodziny muzyków i uczył się śpiewu kilka lat. Ma na koncie udział w wielu konkursach piosenki, także w X-Factorze. Śpiew to jego największa pasja!
ViII edycja
Jury językowe
Eksperci, którzy wyłapią najdrobniejszy błąd wymowy w różnych językach. Kolejne wyzwanie dla naszych uczestników!
Monika Ewa Puszczak
Angielski
Magister filologii angielskiej, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat lektor języka angielskiego w szkołach językowych w Warszawie, oraz na uczelniach wyższych takich jak: Wyższa Szkoła Turystyki i Rekreacji im. Witolda Orłowicza, Uniwersytet Warszawski oraz Wojskowa Akademia Techniczna. Jako egzaminator ESOL Cambridge na stałe współpracuje z British Council w Warszawie oraz szkołami językowymi będącymi jednocześnie centrami egzaminacyjnymi takimi jak Angloschool oraz Lincoln. Jest współautorką dwóch tomów fiszek do nauki języka angielskiego na poziomie B2 i C1, wydanych przez wydawnictwo Edgard oraz repetytorium przygotowującego do egzaminów zewnętrznych na poziomie B1. Bywalczyni różnych konkursów piosenki w roli mamy pięknie śpiewającej córki.
dr Patrycja Stasiak
Włoski
Adiunkt w Katedrze Italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, rzeczoznawczyni ds. opiniowania podręczników szkolnych z j. włoskiego przy MEiN. Prowadzi badania z zakresu nauczania kooperatywnego, neuroróżnorodności i edukacji językowej osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
dr Małgorzata Molska
Francuski
Adiunkt i Kierownik studiów w Instytucie Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego, pracuje w Zakładzie Dydaktyki Języków Romańskich. Nauczyciel dyplomowany języka francuskiego w XVI Liceum ogólnokształcącym im. S. Sempołowskiej z oddziałami dwujęzycznymi. Prowadzi zajęcia z praktycznej nauki języka francuskiego oraz języka specjalistycznego medycyny. W swojej pracy badawczej zajmuje się ocenianiem kształtującym, certyfikacją, budowaniem współpracy nauczycielskiej oraz wdrażaniem europejskiej polityki językowej na gruncie polskim. Tworzy arkusze egzaminacyjne z języka francuskiego w Radzie Koordynacyjnej ds. Certyfikacji Biegłości Językowej UW.
Svetlana Furman Caspar
Szwedzki
Poliglotka, kulturoznawczyni, blogerka, mieszkała i pracowała w 7 krajach, mówi w 9 językach. Jest obywatelką Szwecji i Francji, ale sercem zawsze była w Polsce, gdzie się wychowała. Powróciła do Polski 3 lata temu, gdzie aktywnie zaangażowała się w życie kultury, począwszy od organizacji 9 dniowego Święta Niemego Kina z muzyką na żywo, po wydarzenia dyplomatyczne takie jak 100-lecie stosunków dyplomatycznych Polski i Argentyny. Pracowała z młodzieżą zawsze, jak pojawiała się taka możliwość, dzieląc się swoim doświadczeniem, optymizmem i miłością do muzyki i sztuki.
prof. ucz. dr hab. Svitlana Romaniuk
Ukraiński
Dr hab., prof. Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2008 r. pracuje w Katedrze Ukrainistyki na Wydziale Lingwistyki Stosowanej, w latach 2016-2024 – Prodziekan Wydziału. Badaczka ukraińskiego dyskursu politycznego i języka mediów, autorka prac z socjolingwistyki, gramatyki współczesnego języka ukraińskiego, glottodydaktyki. Współautorka podręczników do nauki języka i kultury ukraińskiej.
dr Elżbieta Kozłowska
Niemiecki
Adiunkt w Instytucie Germanistyki, wykładowczyni, autorka artykułów, recenzji oraz materiałów dydaktycznych do nauki języka niemieckiego, absolwentka germanistyki w Uniwersytecie Warszawskim, europeistyki w Nadreńsko-Westfalskiej Wyższej Szkole w Akwizgranie w Niemczech oraz psychologii w Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Od 2006 roku doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. W swojej pracy zawodowej koncentruje się na powiązaniach literatury ze sztuką, psychologią i socjologią.
Rebeca Lema Martínez
Hiszpański
Absolwentka studiów magisterskich na kierunku lingwistyki stosowanej i studiów podyplomowych na kierunku tłumaczenia oraz nauczania języków obcych na Uniwersytecie Vigo. Od października 2013 roku mieszka w Polsce, gdzie pracowała m.in. jako lektorka na Uniwersytecie Warszawskim w ramach programu Rządu Galicji oraz na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w ramach programu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Współpracy Hiszpanii. Od września 2019 roku pracuje jako nauczycielka języka hiszpańskiego i literatury w XXII LO im. José Martí w ramach programu Ministerstwa Edukacji Hiszpanii. Jeśli chodzi o muzykę, jako była członkini zespołu ludowego pieśni i tańca, lubi połączenie między muzyką a nauką języków obcych i chętnie korzysta z piosenek na lekcjach.