Jury

JoséSong 2023

Vii EDYCJA

Jury muzyczne

Poznaj bliżej ekspertów dzięki którym JoséSong nie jest kolejnym konkursem dla nastolatków, a prawdziwym muzycznym wyzwaniem.

JACEK MAŚLANKA YAZIK

Wokalista, nauczyciel śpiewu, właściciel szkoły wokalnej Voice Impact Studio, kierownik muzyczny chóru Voice Impact, youtuber. Już jako nastolatek otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Rybnika za wybitne osiągnięcia w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych. Wziął udział w programie The Voice of Poland w drużynie Barona i Tomsona, która zaowocowała roczną trasą koncertową w Chinach. Studiował wokalistykę rozrywkową w Leeds College of Music oraz kształcił się w zakresie terapii głosu, dzięki czemu posiada wiedzę w zakresie budowy i funkcjonowania narządu mowy, wykorzystywaną podczas lekcji emisji głosu oraz zajęć wokalnych. Certyfikat nauczyciela śpiewu uzyskał w Europejskim Centrum Sztuki Wokalnej, zajmującym się techniką MIX. Od ponad dekady daje koncerty jako solista, frontman bandów, dyrygent, a także wokalista sesyjny. Jego kanał w serwisie YouTube (YazikReacts), gdzie w języku angielskim ocenia występy wokalne osób z całego świata, w ciągu kilku lat zgromadził już ponad 240 tysięcy subskrybentów. Nie skupia się jednak tylko na nauczaniu. Do tej pory wydał 2 autorskie single: „Oxytocin” oraz „Live Your Life”

Anna Maria Adamiak

Śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa, pieśniarka, pedagog, muzykoterapeuta, wykładowca akademicki, Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stale poszerza swój repertuar. Z łatwością porusza się w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Jest laureatką i finalistką wielu konkursów wokalnych, interpretacyjnych. Współpracuje z orkiestrami, zespołami, instrumentalistami., aktorami, tak w kraju, jak i za granicą. W swoim repertuarze posiada utwory od baroku do współczesności. Jest odznaczona, m.in. honorowym Złotym Liściem Retro za wykonawstwo i popularyzację muzyki dwudziestolecia międzywojennego w kraju i za granicą, nagrodami Jupiter za działalność artystyczną, Medalem Zasług „Ordre Souverain des Chevaliers du Faucon Blanc”( Francja), Srebrnym Pucharem na 31 April Spring Friendship Art. Festival ( Korea), Złotą Statuetką im. Stanisława Moniuszki za rozsławianie polskiej kultury operowej w kraju i za granicą ( Litwa),Super Wiktorią za projekt „Piosenki Źołnierskie” Hanki Ordonówny . Anna Maria Adamiak jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi. Ukończyła Wydział Wokalno–Aktorski, specjalność – śpiew solowy. Ukończyła także Akademię Świętokrzyską, gdzie uzyskała wykształcenie w zakresie wychowania muzycznego, pedagogiki. Odbyła Podyplomowe Mistrzowskie Studia Wokalne oraz Międzywydziałowe Podyplomowe Studium Pieśni w Katedrze Kameralistyki na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. Podyplomowe Studia Zarządzania Kulturą w Strukturach Unii Europejskiej, w Polskiej Akademii Nauk, Muzykoterapię w Collegium Medicum, Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

ANNA PASTOR

Rozpoczęła edukację muzyczną w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia imienia Józefa Elsnera w Warszawie na Wydziale Wokalno-Aktorskim, w klasie Marii Olkisz. W tym samym czasie podjęła studia wyższe na Uniwersytecie SWPS w Warszawie na kierunku Italianistyka, w ten sposób łącząc dwie pasje – śpiew oraz naukę języków obcych. Po ukończeniu filologii włoskiej podjęła studia na Akademii Muzycznej imienia Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim, w klasie Janusza Ratajczaka. Ukończyła studia magisterskie w klasie doktor Anny Wereckiej. Uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez coach’a-pianistę specjalizującego się w repertuarze pieśniarskim – Tomasza Herbuta. Kilkakrotnie brała również udział w masterclass prowadzonym przez Dariusza Grabowskiego. Pracowała w Teatrze Bajki, z którym występowała na scenach całej Polski. Prowadzi kursy wokalne oraz dykcyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W 2021 roku podjęła studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Zarządzanie Menedżerskie dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury. Od 2022 roku występuje w zespole artystycznym OneOn, z którym wykonuje repertuar operetkowo-musicalowo-pieśniarski oraz współpracuje z Centrum Kultury Wilanów jako nauczyciel śpiewu. Brała udział m.in. w musicalu operowym pt. „Łódź Story” oraz w koncertach okolicznościowych organizowanych przez Akademię Muzyczną. Występowała m. in. w Pałacu w Jabłonnie, w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym w Pałacu Szustra przy Morskim Oku, Centrum Kultury Wilanów, w Domu Literatów w Łodzi, w Stowarzyszeniu Śpiewaczym im. Stanisława Moniuszki w Łodzi. Jej recitalowy debiut odbył się na deskach Starej Prochowni przy warszawskiej Starówce.

GABRIELA KURZAC

Studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie skrzypiec, uczennica ZPSM im. Fryderyka Chopina na wydziale Wokalistyki Estradowej. Laureatka wielu festiwali i konkursów wokalnych, w tym laureatka Grand Prix JoséSong. Brała udział w programach telewizyjnych „The Voice Kids” oraz w finale „Szansy na sukces”. Grała rolę Wendy w musicalu „Piotruś Pan” w Warszawski Teatrze Buffo

JACEK JAGŁOWSKI

Wieloletni prezes wytwórni muzycznych: Warner Music Polska, Sony Music Polska oraz polskiej niezależnej wytwórni QL Music, dyrektor marketingu Universal Music Polska – specjalista polskiego i zagranicznego rynku muzycznego. Twórca takich sukcesów jak: płyta Upojenie Pata Matheny’ego i Anny Marii Jopek, która sprzedała się w nakładzie ponad 120 tys. egzemplarzy, czy wydawnictwa zespołu Hey i Kasi Nosowskiej. Na swoim koncie ma także pracę managerską oraz kreowanie młodych artystów. Posiada szeroką wiedzę oraz doświadczenie z zakresu zarządzania, marketingu muzycznego a także funkcjonowania światowej branży fonograficznej i międzynarodowych trendów muzycznych.

MAGDALENA WIECZOREK

Trener emisji głosu Voice and More, absolwentka wydziału wokalnego Szkoły Muzycznej II st. Im. F. Chopina w Warszawie, mgr psychologii SWPS. Pracowała m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Piasecznie, Bielańskim Ośrodku Kultury na Bielanach, Służewskim Domu Kultury w warszawie. Wokalistka, autorka tekstów i muzyki w zespołach m.in. Le Blue, Odo Irawo, aktualnie Same Suki. Laureatka konkursów muzycznych „Pamiętajmy o Osieckiej”, „Mufka”. Wraz z zespołem Same Suki zdobyła nagrody na festiwalach: „Nowa Tradycja” (Nagroda specjalna, Polskie Radio – Warszawa 2012), „Złota Fujara – Dragon Folk Fest” (I miejsce, Poznań 2013), “Mikołajki Folkowe” (II miejsce w konkursie scena otwarta oraz nagroda publiczności, Lublin 2013), Transvocale (najciekawszy polski zespół 2014, Frankfurt). Występuje także z baletem dworskim „Cracovia Danza” w spektaklu „Wesele w Ojcowie”.

MACIEJ STOLARCZYK

Absolwent XXII LO im. José Marti, absolwent Politechniki Warszawskiej, miłośnik motocykli oraz klasycznego rocka otwarty na inne brzmienia. Gitarzysta zespołu Black Dog – finalisty polskiego etapu międzynarodowego konkursu “Hard Rock Rising”, laureata Nidzickiego “Zmrock-u”. Kapela do tej pory dzieliła scenę z wieloma wykonawcami, m. in. Oddziałem Zamkniętym, T-Love, Proletaryatem Hetmanem czy zespołem Azyl P.

MIKOŁAJ SZYMCZYK

Absolwent naszego liceum, czyli XXII LO im. Jose Marti, student Politechniki Warszawskiej. Pochodzi z rodziny muzyków i uczył się śpiewu kilka lat. Ma na koncie udział w wielu konkursach piosenki, także w X-Factorze. Śpiew to jego największa pasja!

ViI edycja

Jury językowe

Eksperci, którzy wyłapią najdrobniejszy błąd wymowy w różnych językach. Kolejne wyzwanie dla naszych uczestników!

Monika Ewa Puszczak

Angielski

Magister filologii angielskiej, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat lektor języka angielskiego w szkołach językowych w Warszawie, oraz na uczelniach wyższych takich jak: Wyższa Szkoła Turystyki i Rekreacji im. Witolda Orłowicza, Uniwersytet Warszawski oraz Wojskowa Akademia Techniczna. Jako egzaminator ESOL Cambridge na stałe współpracuje z British Council w Warszawie oraz szkołami językowymi będącymi jednocześnie centrami egzaminacyjnymi takimi jak Angloschool oraz Lincoln. Jest współautorką dwóch tomów fiszek do nauki języka angielskiego na poziomie B2 i C1, wydanych przez wydawnictwo Edgard oraz repetytorium przygotowującego do egzaminów zewnętrznych na poziomie B1. Bywalczyni różnych konkursów piosenki w roli mamy pięknie śpiewającej córki.

Patrycja Stasiak

Włoski

Literaturoznawczyni i dydaktyczka, adiunkt w Katedrze Italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, rzeczoznawczyni MEN podręczników do języka włoskiego. W kręgu jej zainteresowań badawczych i dydaktycznych znajdują się między innymi nauczanie kooperatywne oraz zastosowanie pracy projektowej w dydaktyce języków obcych.

Małgorzata Molska

Francuski

Adiunkt i Kierownik studiów w Instytucie Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego, pracuje w Zakładzie Dydaktyki Języków Romańskich. Nauczyciel dyplomowany języka francuskiego w XVI Liceum ogólnokształcącym im. S. Sempołowskiej z oddziałami dwujęzycznymi. Prowadzi zajęcia z praktycznej nauki języka francuskiego oraz języka specjalistycznego medycyny. W swojej pracy badawczej zajmuje się ocenianiem kształtującym, certyfikacją, budowaniem współpracy nauczycielskiej oraz wdrażaniem europejskiej polityki językowej na gruncie polskim. Tworzy arkusze egzaminacyjne z języka francuskiego w Radzie Koordynacyjnej ds. Certyfikacji Biegłości Językowej UW.

 

Олександра Книш

(Oleksandra Knysh)
Ukraiński

Laureatka ukraińskich oraz międzynarodowych konkursów wokalnych, m.in “Chervona Ruta” czy “Blacksea games”. Do ważniejszych osiągnieć, artystka zalicza Nagrodę Publiczności Międzynarodowego Konkursu Wokalnego “Sanremo Junior”, Brała ona również udział w wielu projektach muzycznych m.in z orkiestrami symfonicznymi w Zaporożu i w Dnieprze, współpracowała z Ukraińską Federacją Piłki Nożnej (śpiewając na otwarciu meczu Ukraina-Nigeria). W 2022 roku artystka rozwijała się głównie w Polsce biorąc udział w festiwalu “Muszelki Wigier” w Suwałkach, czy będąc specjalnym gościem podczas VI edycji JoséSong. Oleksandra brała rónież udział w nagraniu płyty “XmasStars” występując z piosenką w jej ojczystym języku.

Elżbieta Kozłowska

Niemiecki

Adiunkt w Instytucie Germanistyki, wykładowczyni, autorka artykułów, recenzji oraz materiałów dydaktycznych do nauki języka niemieckiego, absolwentka germanistyki w Uniwersytecie Warszawskim, europeistyki w Nadreńsko-Westfalskiej Wyższej Szkole w Akwizgranie w Niemczech oraz psychologii w Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Od 2006 roku doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. W swojej pracy zawodowej koncentruje się na powiązaniach literatury ze sztuką, psychologią i socjologią.

Rebeca Lema Martínez

Hiszpański

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku lingwistyki stosowanej i studiów podyplomowych na kierunku tłumaczenia oraz nauczania języków obcych na Uniwersytecie Vigo. Od października 2013 roku mieszka w Polsce, gdzie pracowała m.in. jako lektorka na Uniwersytecie Warszawskim w ramach programu Rządu Galicji oraz na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w ramach programu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Współpracy Hiszpanii. Od września 2019 roku pracuje jako nauczycielka języka hiszpańskiego i literatury w XXII LO im. José Martí w ramach programu Ministerstwa Edukacji Hiszpanii. Jeśli chodzi o muzykę, jako była członkini zespołu ludowego pieśni i tańca, lubi połączenie między muzyką a nauką języków obcych i chętnie korzysta z piosenek na lekcjach.

Masz talent muzyczny?
Jesteś w szkole średniej lub na studiach?

#NiechCięUsłyszą!

#NiechCię Usłyszą!

Email

festiwal.josesong@gmail.com