Płyty:

XmasStars

Świąteczna, magiczna, niezapomniana...

Poczujcie klimat świąt z XmasStars!

W następstwie sukcesu pierwszej płyty JoséSong Superstars czas na kolejny festiwalowy krążek. Przed wami prezentuje się magiczna, wielojęzyczna i niezapomniana płyta z coverami świątecznych przebojów – “XmasStars”. Pomysłodawczynią jej stworzenia była oczywiście liderka naszego festiwalu – Karolina Rudzik.

Kto znajduje się na płycie? Oczywiście nasi laureaci!

Płyta to naturalna kontynuacja współpracy z laureatami minionej VI edycji JoséSong. Słuchając XmasStars, można usłyszeć niesamowite głosy Anety Domareckiej, Poli Radoń, Mai Dąbrowskiej, Amelii Lemańskiej, Zuzanny Ginko, Ewy Rejman, Mateusza Subocza oraz Darii Salamon. Dodatkowo w nagraniach utworów udział wzięła Oleksandra Knysh – gość specjalny, 16. letnia uchodźczyni z Zaporoża, która na swoim koncie ma udział w wielu telewizyjnych programach muzycznych. Każdy z artystów oczywiście sam wybierał świąteczny cover który znalazł się na płycie XmasStars.

Dlaczego motyw świąt?

Piosenki świąteczne to nieodłączny element każdych Świąt Bożego Narodzenia. Są one co roku słuchane przez miliony ludzi na całym świecie, dlatego JoséSong postanowiło wydać swoje covery najpopularniejszych z nich.  Dzięki temu mamy nadzieje, że Waszym świętom będą towarzyszyć piękne głosy artystów płyty XmasStars.

No to nagrywamy!

W jeden z wrześniowych weekendów (roku 2022) dziewięciu artystów zebrało się w studiu “Kofeina Music” w Sochaczewie, by zrealizować nagrania do nowej świątecznej płyty. W istnie świątecznej atmosferze nasi laureaci przy pomocy Miłosza Fergińskiego i Konrada Jażdżyka zrealizowali swój plan od A do Z. To był jak zawsze w studio nagraniowym, niesamowity i magiczny czas!

Czas na premierę…

Gdy wszystko było już gotowe, team organizatorów festiwalu zaczął przygotowywać premierowe koncerty. Na początku zajawka świątecznych piosenek z krążka pojawiła się na “Bielańskich Mikołajkach 2022” przed Ratuszem Urzędu Dzielnicy Bielany – głównym sponsorem płyty. Jednak właściwa premiera odbyła się w piątek 16. grudnia na Wydziale Neofilologii Uniwersyteu Warszawskiego oraz w Hali Hutnik w Galerii Młociny. Na koncertach obecni byli przedstawiciele władz UW, przedstawiciele Dzielnicy Bielany, radni Warszawy oraz wielu fanów naszego festiwalu. Widzowie mogli zgarnąć w konkursach (które były zorganizowane w trakcie koncertów) aż 6 płyt XmasStars

Teledysk

Dodatkowo w ramach płyty zrealizowany został teledysk promocyjny. Wystąpiła w nim laureatka Grand Prix VI edycji Aneta Domarecka z piosenką “Christmas without you” (org. Ava Max). Serdecznie dziękujemy zespołowi IgnaśTV za stworzenie klipu. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia!

Wszystkie piosenki dostępne są w serwisach streamingowych:

Specjalne podziękowania za pomoc przy stworzeniu płyty JoséSong XmasStars dla:

  • p. Grzegorza Pietruczuka – burmistrza Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy
  • p. Jarosława Bobina – dyrektora Bielańskiego Ośrodka Kultury w Warszawie
  • p. Miłosza Fergińskiego i p. Konrada Jażdżyka – właścicieli studia “Kofeina Music”
  • p. Tomasza Włochacza – autora okładki płyty

Masz talent muzyczny?
Jesteś w szkole średniej lub na studiach?

#NiechCięUsłyszą!

#NiechCię Usłyszą!

Email

festiwal.josesong@gmail.com