Płyty:

Superstars

Niezwykła, wyjątkowa, niepowtarzalna...

Superstars nadchodzi!

Inicjatorem nagrania pierwszej płyty Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej JoséSong była Karolina Rudzik – jedna z organizatorek. Miało być to kolejne, nowe doświadczenie dla laureatów oraz co ważne w przeciwieństwie do większości takich przedsięwzięć – kontynuacja misji konkursu po finałach. Dodatkowo frajda z możliwości profesjonalnego nagrania utworu, była swego rodzaju nagrodą dla młodych artystów. 

Kto zaśpiewa? Jakie utwory?

Na początek trzeba było zebrać artystów – bez większego problemu. Słuchając Superstars, można usłyszeć niesamowite głosy Marii Leszczełowskiej, Natalii Tederskiej, Jakuba Lachowskiego, Gabrieli Kurzac, Darii Domitrz, Aleksandry Bieniek, Małgorzaty Kazior, Kamili Sulkowskiej, Karoliny Zarzeckiej-Kuli, Julii Kuszkowskiej, Julii Ksit, Kamila Sidora, Anny Głosek, Patrycji Wolskiej czy Olgi Sobolewskiej. To jakie piosenki wykonywali laureaci zeszłych edycji JoséSong – wybierali sami artyści.

“Droga impreza”

Przygotowania do wydania płyty trwały ponad 2 lata. Dużym problemem było szukanie finansowania. Nagrywanie kilkunastu piosenek w profesjonalnym studio nagraniowym, do tego wypalanie płyt, dystrybucja – to wszystko “droga impreza”. Na szczęście pomocną dłoń wyciągnął Burmistrz Dzielnicy Bielany M.St. Warszawy Grzegorz Pietruczuk wraz z Bielańskim Ośrodkiem Kultury, którzy postanowili ufundować nową płytę.

Jaka nazwa płyty?

Płyta jednak nie mogła pozostać bezimienna. Organizatorzy szukali jednego słowa lub połączenia dwóch, które opiszą wykonawców, laureatów. Idealną nazwę pod którą dzisiaj znana jest płyta wymyśliła Ania Szewczyk (współorganizatorka JoséSong) – Superstars. 

Czas i poświęcenie

Artyści współtworzący nową płytę z wielką chęcią przyjęli zaproszenie do wzięcia udziału w nagraniach. Końcowy efekt poprzedziły wielogodzinne próby wokalne, które nie zawsze należały do najłatwiejszych. Jednak wkońcu przyszedł dzień, kiedy wszyscy wybrali się do studia…

Halo! Halo! Nagrywamy!

20. stycznia 2020 roku 15 artystów wybrało się do studia nagraniowego “Sound&Wave” aby zmienić plany w rzeczywistość. Cały dzień spędzili oni w studio nagrywając, dogrywając, powtarzając kolejne części nowej płyty Superstars. Dla wielu z nich była to pierwsza przygoda, w której mogli zobczyć jak wygląda profesjonalne nagrywanie utworów. Atmosfera pracy i profesjonalizmu to niezwykłe przeżycie dla każdego początkującego artysty – szczególnie dla młodego. Doświadczenie które zdobyli tamtego dnia z pewnością wykorzystają przy kolejnych nagraniach muzycznych…

Czas na dystrybu…… pandemię!

Wszystko było już na ostatniej prostej – piosenki nagrane, płyty wypalone, rachunki popłacone – wszyscy czekają na premierę…. i nagle lockdown. Wszystko wywraca się do góry nogami. Płyta pozostaje w zawieszeniu. Miały być wywiady – wszystko odwołane; miały być koncerty – było śpiewanie do kamerki internetowej; miała być promocja dla ludzi – wszyscy pochowali się w domach.

Mimo to płyta została bardzo ciepło przyjęta przez miłośników JoséSong oraz innych słuchaczy. Świadczą o tym pustki w magazynach (nakład 300 płyt rozszedł się jak gorące bułeczki), braki egzemplarzy i niedosyt piosenek.

W planach mamy zamier wypalić kolejne płyty Superstars. Jeśli się tak stanie, informacje o tym znajdziecie na naszej stronie internetowej (róznież w tej zakładce). W głowach mamy kolejne plany, kolejne nowe płyty… Może ujrzą one światło dzienne jeszcze w 2022 roku???

Specjalne podziękowania za pomoc przy stworzeniu płyty JoséSong Superstars dla:

  • p. Grzegorza Pietruczuka – burmistrza Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy
  • p. Jarosława Bobina – dyrektora Bielańskiego Ośrodka Kultury w Warszawie
  • p. Jakuba Krukowskiego – właściciela studia Sound&Wave
  • p. Kamila Grzymały-Rzętyckiego – autora okładki płyty

Masz talent muzyczny?
Jesteś w szkole średniej lub na studiach?

#NiechCięUsłyszą!

#NiechCię Usłyszą!

Email

festiwal.josesong@gmail.com