Koncerty

"Bielany akustycznie" pożegnały lato! [PREMIERA]

W minioną sobotę pożegnaliśmy lato premierowym koncertem najnowszego festiwalowego krążka – “Bielany akustycznie”. Na scenie zaprezentowały się laureatki VII edycji JoséSong, które wraz z konkursowym sztabem zwieńczyły kilkumiesięczną pracę nad płytą.

Nie stygną emocje po finiszu pracy nad najnowszą festiwalową płytą “Bielany akustycznie”. W sobotę 02. września odbył się premierowy koncert promujący krążek podczas którego nie zabrakło niespodzianek, emocji i wzruszeń. Artyści wystąpili w niezwykłych aranżacjach do utworów, które mają swoje powiązania z dzielnicą Bielany. Na scenie pojawili się: Ewa Rejman, Kinga Wołoszyn, Zuzanna Urbanik, Nadia Reguła, Daria Salamon, Aleksandra Pieczkowska, Elisabeth Pryka, Katarzyna Wygnaniec, Laura Jasnos, Weronika Grądzka, Anna Kaniok oraz Kornelia Czerwiec. Wokalistkom towarzyszył akompaniament Piotra Lusawy.

Występ poprzedziły nagrania płyty u Konrada Jażdżyka i Miłosza Fergińskiego w studiu muzycznym Kofeina Music w Sochaczewie, gdzie artyści w profesjonalnych warunkach mogli stworzyć swoje covery. Dodatkowo przed występem odbyła się próba generalna, podczas której cennych wskazówek udzielił artystom Jacek Maślanka – trener wokalny, właściciel szkoły wokalnej Voice Impact Studio.

Nie zabrakło również niespodzianek. Podczas koncertu bardzo miło było nam gościć panią Lidię Stanisławską, która w swoim repertuarze posiada piosenkę “Wielki sen”. Autorem tekstu jest Andrzej Brzeski – były mieszkaniec swojej “ukochanej” Chomiczówki, wieloletni pracownik Bielańskiego Ośrodka Kultury, w którym prowadził liczne programy artystyczne m.in „Kawiarnię bardów” czy „Okno dla wrażliwych”. Pani Lidia opowiedziała publiczności o kulisach powstania tego utworu, relacji z Andrzejem Brzeskim oraz o emocjach, które towarzyszą jej podczas śpiewania tej piosenki.

Drugą niespodzianką był natomiast wykon piosenki “Szklana pogoda” autorstwa Marka Dutkiewicza i kompozytora Grzegorza Stróżniaka. Pomysł na nią narodził się na bielańskim Wawrzyszewie jako muzyczne lekarstwo na niesprzyjające wyzwania życia codziennego podczas stanu wojennego. Utwór wykonali dla publiki oczywiście nasi artyści, współtwórcy płyty “Bielany akustycznie”.

Widzowie z wielkim zaciekawieniem i podziwem słuchali występów naszych laureatów, gdyż była to nietypowa sceneria jak na tego rodzaju koncert. Mimo to był on zdecydowanie ważnym punktem podczas “Żegnaj lato na Bielanach 2023”. Wszystkie piosenki dostępne są w serwisach streamingowych. Polecamy, bo naszym zdaniem jest czego słuchać! 

 

autor: JS
04 września 2023 

Kliknij i przeczytaj o płycie
"Bielany akustycznie"

KONKURS!

koncert premierowy "bielany akustycznie"

Galeria

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć

Autor: Szymon Starnawski