Ogólnopolski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

JoséSong
2023

Czujemy świąteczny kilmat w drużynie JoseSong! Nasi tegoroczni laureaci wystąpili podczas „Bielańskich Mikołajek” w repertuarze z ich nowej płyty „Xmas Stars”. Mimo minusowej temperatury za oknami, przed sceną było naprawdę gorąco…

“Bielany akustycznie” pożegnały lato! [PREMIERA]

W minioną sobotę pożegnaliśmy lato premierowym koncertem najnowszego festiwalowego krążka – “Bielany akustycznie”. Na scenie zaprezentowały się laureatki VII edycji JoséSong, które wraz z konkursowym sztabem zwieńczyły kilkumiesięczną pracę...

Czytaj dalej

“Bielany akustycznie” – premiera nowej płyty

Już 02. września, podczas Żegnaj Lato na Bielanach na terenie przy Metrze Słodowiec, odbędzie się koncert promującą najnowszą festiwalową płytę “Bielany akustycznie”. Artyści wystąpią na głównej scenie o godzinie...

Czytaj dalej

VII edycja JoséSong

Zaczynamy zapisy!

Do ich końca zostało:

...

Już 17. marca startują przesłuchania VII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej JoseSong. Tym razem w progach Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego wystąpią nie tylko młodzi artyści ze szkół ponadpodstawowych, którzy chcą rozwijać swoje muzyczne zainteresowania, ale również (po raz pierwszy) ambitni i uzdolnieni wokalnie studenci którzy nie ukończyli jeszcze 26. roku życia.

JoséSong to idealne miejsce na rozwój i sprawdzenie swoich możliwości. Dzięki wykwalifikowanemu jury VII edycji konkursu, uczniowie ze szkół ponadpodstawowych oraz studenci otrzymają cenną lekcję w ich karierze muzycznej. JoséSong stawia również na dalszy rozwój uczestników. Nasi sponsorzy i partnerzy ufundowali laureatom zeszłej edycji m.in.: możliwość nagrania swojego utworu w profesjonalnym studio. Jakie nagrody będą w tym roku? O tym niebawem…

Zapisy do VII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej JoséSong kończą się 20 lutego 2023 r.

Organizatorzy

Kim jesteśmy?

Organizatorami JoséSong są pełni motywacji ludzie kultury, których łączy pasja do języków obcych oraz wszechobecnej muzyki… 

Gdzie o nas piszczy?

Media i opinie o JoséSong

"Entuzjazm, zaangażowanie oraz otwartość kulturowa: to cechy uczestniczek i uczestników konkursu JoséSong, które jednocześnie przekładają się na ideę całej inicjatywy. Poprzez kreowanie powiązań między muzyką a nauką języków obcych, przedsięwzięcie uwrażliwia młodzież na inne punkty widzenia, dialog oraz wielokulturowość, będące podstawą europejskich wartości."
dr Patrycja Stasiak
Juror językowy
5/5
"Konkurs JoseSong był dla mnie możliwością pokazania swej miłości do języków obcych, dzięki JoseSong zaśpiewałam na wielu koncertach!"
Kamila Sułkowska
Laureatka
5/5
"JoséSong to wspaniały konkurs, który wspiera rozwój młodych talentów i daje możliwość stopniowego wejścia w showbiznes. Praca za kulisami jest wielkim doświadczeniem na przyszłość. Bardzo polecam!"
Jan Sałek
Współorganizator
5/5
0

EDYCJI ZA NAMI

0

maili

0

UCZESTNIKÓW

0

godzin przygotowań

potrzebujesz pomocy?

FAQ

Oto lista najczęściej zadawanych pytań:

Zazwyczaj piosenki śpiewane są po niemiecku, hiszpańsku, francusku, włosku i rosyjsku. W tym roku do listy dołączamy j. ukraiński.  Aby zaśpiewać w innych językach (np. arabski, chiński czy albański) musi uzbierać się co najmniej 4. uczestników (do jednego języka). Wtedy poszukujemy członka jury językowego, który bedzie oceniać te piosenki. 

Jeśli chodzi o piosenki anglojęzyczne – owszem można śpiewać je na JoséSong. Jednak zgodnie z regulaminem festiwalu, w zanadrzu należy posiadać piosenkę z tekstem w innym języku.

W JoséSong mogą brać udział wszyscy uczniowie ze szkół ponadpodstawowych oraz pierwszy raz w tym roku – studenci do 26 r.ż. Do konkursu zgłaszać się można za pomocą szkół,  domów kultury itp. lub prywatnie. ZGŁASZAĆ MOŻNA SIĘ JEDYNIE ZA POMOCĄ FORMULARZA INTERNETOWEGO! (link na samej górze strony)

Listy uczestników II etapu JoséSong zostaną upublicznione do 03 marca 2023 r. Godziny przesłuchań “NA ŻYWO” zostaną opublicznione na tydzień przed terminem przesłuchań (tj. 10.03.2023 r.). Cały terminarz jest dostępny w regulaminie oraz tutaj.

Laureaci tegorocznej edycji zostaną poinformowani o tym fakcie do 22. marca 2023 r. 

Wyjątkowym i niepowtarzalnym czyni JoseSong sposób oceniania piosenek. Jury festiwalu podzielone jest na dwie kategorie – muzyczne i językowe. Jury muzyczne ocenia walory głosowe, dobór repertuaru, interpretację utworów, indywidualność artystyczną oraz ogólny wyraz artystyczny i muzykalność. Jury językowe przysłuchuje się natomiast wymowie słów w językach obchych, znajomości tekstu oraz dykcji uczestników.

Masz talent muzyczny?
Jesteś w szkole średniej lub na studiach?

#NiechCięUsłyszą!

#NiechCię Usłyszą!

Email

festiwal.josesong@gmail.com